Nahrávam...

Aktuality

Rýchlejší predaj vďaka viacerým realitkám?

Mnohým z vás možno pri predaji bytu alebo domu napadla táto myšlienka. V praxi by to tak ale fungovať nemalo. Prečo?

Pri kúpe bytu záujemca prechádza rôzne realitné servery alebo navštívi osobne niekoľko realitných kancelárií. Pri nájdení vhodného bytu sa poteší, osloví realitku, ktorá byt ponúka a dohodne si prehliadku. Hľadá ale ďalej ďalší zaujímavý byt. Pri hľadaní natrafí znovu na nehnuteľnosť, ktorú sa už chystá obhliadnuť. Ale nájde ju aj v tretej, štvrtej, piatej… A začne mu vŕtať v hlave, prečo je tá istá nehnuteľnosť na viacerých portáloch?

Pri porovnaní parametrov zistíte, že ten istý byt môže mať rôznu výmeru, iné poschodie, raz je po úplnej, raz po čiastočnej rekonštrukcii, atď. Aj cena nehnuteľnosti sa pri jednotlivých portáloch líši. Nezdá sa vám to zvláštne? Mnohí kupujúci kvôli tomu skonštatujú , že s nehnuteľnosťou je nejaký problém a stráca o ňu záujem.

Ak takýmto spôsobom nechcete znehodnotiť svoju nehnuteľnosť, zadajte predaj len jednej realitnej kancelárii. Uzavrite s ňou písomnú zmluvu, kde sú jasne uvedené podmienky spolupráce ale aj požadovaná cena. Realitný maklér, ktorý má v ponuke vašu nehnuteľnosť sám (tzv. exluzívne), urobí pre jej predaj maximum. Nemá obavy obetovať svoj čas a financie, pretože výsledok je skoro istý. Výhodou pre vás je to, že komunikujete len s jedným maklérom, ktorý má podrobný prehľad o všetkých záujemcoch.

Ak ste už vašu nehnuteľnosť ponúkli viacerým realitným kanceláriám, odporúčame ponuku na mesiac stiahnuť. V tom čase si starostlivo vyberte realitnú kanceláriu, ktorá sa o predaj vášho bytu alebo domu postará. Predávajte vašu nehnuteľnosť tak, ako si zaslúži. Pri správnej prezentácii získa vaša nehnuteľnosť na atraktivite, ale aj na cene. Prajeme vám rýchly predaj za maximálnu cenu!